Právě je čtv dub 19, 2018 2:16 pm

Arletka-fawnička ze Slovenska - již umístěna ! ! !

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

radka

Stálý člen

Re: Arletka-fawnička ze Slovenska - již umístěna ! ! !

Příspěveksob zář 17, 2011 5:19 pm

:D :D to je bezva ,že se vrátila do postele ,chááá,tak to už bude dobrý ...s tím zapojením ke hře ,to je zvláštní to mají všichni ....tak Žofka se má bezva ,to je fajn :D
FRBUL JE NEJLEPŠÍ A BULDOČEK JE BŮH

Můj pes se jmenuje Schaquille

žofka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte zář 27, 2011 6:41 pm

SOS - prosím poraďte !
Pozítří to bude už měsíc, co k nám přišla Žofinka. Vše jsme zvládali, Emička sice trochu trucovala, ale šlo to. A najednou - během posledních pár dnů nastal zlom - holky se začaly prát. Jsem z toho dost nešťastná a hlavně nevím, jak to mám řešit. Mám je nechat být - ať si to mezi sebou vyřeší ? To se dost bojím, protože mám strach, že Žofka by Emu zakousla - je přeci jenom větší a těžší a asi už má s praním nějaké zkušenosti - jde Emě po krku... Zatím se vždy do sebe pustily v mé přítomnosti, takže jsem mezi ně vlítla a násilím je odtrhla od sebe ... bohužel jsem nezaregistrovala, která si začíná - spíše bych řekla / ale je to jen můj pocit /, že si začne Ema - ožene se , a zatímco dříve si to Žofka nechala líbit, teď najednou přejde do útoku a je zle ... Jednou se do sebe pustily v noci - spí se mnou v posteli - já uprostřed. Najednou na mně stály a rvaly se - hrůza.
Vůbec nevím, co dělat - mám je za to trestat - a jak ? A obě , když nevím, kdo je větší viník ? Trápím se tím , možná to moc prožívám...ale je mi v podstatě obou líto - Žofinky proto, že je z hrozné množírny atd. , Emči proto, že byla doteď jak v bavlnce a najedou je tu někdo, kdo nejenže si s ní neumí hrát, ale ještě jí ubližuje... Jsem už z toho "na palici " - pořád ve střehu, jestli se něco neděje, jestli nebude rvačka...
Přes den jsou tu samy a nejsou oddělené a nevypadá to, že by se rvaly, i když se taky trochu bojím...
Moc prosím - vím, že řada z vás má "psí smečku " - jak byste to řešili ? Pevně věřím, že se to srovná, ale ráda bych tomu nějak pomohla a hlavně se chci vyvarovat chyb...
Dík za každou radu, zatím papa, Jana V.

Natalia

Stálý člen

Příspěvekúte zář 27, 2011 7:09 pm

My teda mame len jedneho psa, no na hlidani obcas mavame aj jeho kamarata-buldocka rovnako stareho. Kym boli steniatka vsetko bolo ok a zrazu su tiez bitky. Pobiju sa pre uplnu kravinu. Moja rada znie, obidve brat rovnako a nerozlisovat ktora z nich si zacne. Ja osobne som oboch zbila, nakricala na nich a nebavila sa s nimi. Oni potom za mnou chodili akoze podme sa hrat, no ja som na to nereagovala. Som len laik, no myslim si ze ked sa pobiju v posteli, treba ich odtial vyhodit obidve, aby to chapali ako dostatocny trest za to ze sa pobili. Musia pochopit ze sef si ty, a pokial sa nebudu spravat podla tvojich predstav, odopries im ich potesenia (hladkanie, soanie v posteli). Inak, toez ked ostali sami doma, len spali a vobec nevyvadzali. Akurat v mojej pritomnosti sa vzdy pobili
Lubim ho aj ked je tvrdohlavý ako mulica :-)

MílaK

Stálý člen

Příspěvekúte zář 27, 2011 10:55 pm

....jak píše Natálie i my máme doma dost často 3 fenky, když vidím,že by mohlo k něčemu takovému dojít tak je seřvu a chvíli si jich vůbec nevšímám.Hlavně není dobré když jsou na malém prostoru. Jakmile ale budou vaše fenky spolu delší dobu tak zjistí,že obě jsou milovány stejně a bude vše v pohodě.Když u mně ze začátku spala buldočka od kamarádky / buldočka je z množírny/ tak jsem je na postel nepustila myslím moji buldočku a tu druhou. Když jedeme v autě tak vedle sebe nechám jack russelku a moji buldočku./ sedí na zemi vedle u řidiče / ta třetí je na zadním sedadle. Když mám u sebe boxerku a k tomu jack russelku a buldočku tak je vše v pohodě. Boxerka vždy ustoupí, moje buldočka to neřeší a jack russlka nemá co řešit.
Já si myslím,že to chce čas,aby si na sebe vaše fenky zvykly a oni vycítí,že se nemusí bát o svou pozici u vás doma. :D Uvidíte vše bude dobré :D .Já už tady někde psala, my měli vždy 2 boxery a tam to je teda o něčem jiném když se sžívali. Ale vždy to nakonec dopadlo dobře, během 2-3měsíců nebylo už čeho se bát :D

radka

Stálý člen

Příspěvekstř zář 28, 2011 8:52 am

ŽOFKO,no já vás teda chápu,úplně mám husinu když to čtu....já tohle znám,já mám 14 letou jezevčici a vzala jsem si ted starou angl. buldočku ...dle mé vet ,prý je nesmysl aby si na sebe dvě staré feny zvykly ...většinou tady lidi píšou,že neměli problém...u vás vidím,že to prostě problém může být (dvě fenky) no já mám Kačenu už skoro 5 měsíců a pořád jsem ve střehu ...pořád cítím ,že to není ještě ono,občas k sobě přilehnou i v pelíšku,ale .....stačilo by málo a vím,že by byly v sobě ....třeba kvůli jídlu,nebo když Kačena chce Bessy ňuchat a Bessy nemá náladu,tak na ní zavrčákuje ....kdyby jí Kačena nenechala a neodešla by byly by v sobě zcela jistě ....prostě pořád mám oči na stopkách ...když nejsem doma nenechávám je spolu,to bych si prostě nelajzla ...navíc když se Kačena s Bessy do sebe pustily ,Šaky (fr. buldoček) se okamžitě přidá k Bessy ...pak to byl mazec ...ale naštěstí ,jdou hned za obojky roztrhnout a jak píšete seřvala jsem je ,to naštěstí všichni tři seděli a styděli se ,v útoku už nepokračovali a šli do svých pelíšků

já je prostě nechávám,ale když vidím,že jsou u sebe a divně čumej,nebo se nějak k sobě staví ,tak zařvu...pomáhá to ,ale jak píšu je to záhul
já bych asi ještě u vás vydržela ,ted si třeba fakt vyjasňují pozice mezi sebou..až si to vyjasní ,tak snad dají pokoj...neřešila bych kdo to zavinil,jak budou v sobě ,seřvala bych je ...odkázala do svých pelíšků aignorovala je (za trest) a kdyby náhodou jste viděla krizovou situaci ,tak na tu co se chystá útočit preventivně zařvat a pohrozit (a třeba i vytahat za kůži na krku) ...jinak nevím,chce to strašně trpělivosti a asi čas ...ale je to na nervy,znám to moc dobře :wink:

snad vás alespon povzbudí,že nejste sama :wink: zkuste vydržet ,já už takhle držím 5 měsíců ...je to čím dál lepší,ale jak píšu...úplná Havaj to teda zdaleka není spíš Rio de Janeiro :D :D

MílaK

Stálý člen

Příspěvekstř zář 28, 2011 9:31 am

Radko, přesně jak píšeš, člověk musí byt ve střehu a nevytvářet takové to ňuňu jenom s jedním psem,když druhý třeba leží vedle i v místnosti on ten druhý pes to dobře vycití.Nevím jestli se to časem někdy tak srovná, že ten druhý pes to nebere, že nemá proč žárlit. My jsme takový projev lásky nikdy k psům neprojevovali v přítomnosti druhého psa.Možná teď jak mám tu Bětku / buldočku/ ta mně příjde,že je ji to uplně jedno když někdo hladí ostatní psy a proto ji možná tolik lidí u nás v okolí má rádo.
My dost často chodíme s kamoškou na procházky s její kříženkou /pitbul s amstf. /s boxerkou, s buldočkou a jack russelkou na procházky tyto feny jsou uplně mezi sebou v pohodě, bývají i občas u nás v bytě na návštěvě. Ale nikdy nahlas nechválíme jednu před druhou, ani nedáváme pamlsky na procházce, vodu na pití dáváme každé zvlášť po jednom. Když máme potkat na procházce další psy tak ty větší boxerku a pitbulku vezmem na vodítko.Prostě smečka je smečka a není potřeba,aby si dokazovali ,že jsou smečka.

radka

Stálý člen

Příspěvekstř zář 28, 2011 12:20 pm

no,to má Míla pravdu,já takové to ňuňu na Kačenu dělala ,před nimi ...nebo prostě když šla okolo mě jen pohladila a něco jí řekla...ale je fakt,že ti ostatní to vnímají i když leží a vypadá to,že spí...no ,ale člověk se chtěl při tom co se tady seznamovala s prostředím jí povzbuzovat...což se těm dvěma jistě nelíbilo...člověk dělá chyby ..oni mají jinou řeč a jinak chápou věci...já už to taky nedělám a dělat nebudu...ale když to Míla napsala musím se přiznat :oops: :oops: ,největší svár problému je žrádlo a žárlení....u žrádla je hlídám a starají se každej o svou misku,to jo...ale to žárlení,to je vořech !!! :D

žofka

Kolemjdoucí

Příspěvekúte říj 25, 2011 6:10 pm

Moc děkuju za všechny vaše rady ! Nejenže mi dodaly odvahu a povzbuzení do dalších dnů - ale perfektně zabraly ! Píšu s časovým odstupem , ale ten postup - dát jim na zadek, důrazně vynadat a hlavně chvíli je ignorovat - to perfektně zaúčinkovalo ! Já dělala úplnou blbost - když se rvaly, odtrhla jsem je a ve snaze nějak je přivést na jiné myšlenky, dala jsem jim nějakou dobrotu. Po vašich radách mi to došlo - já je vlastně "odměnila" ! Jakmile jsem změnila přístup, holky to pochopily, že mi to praní vadí a už ani nevím, kdy se do sebe naposledy pustily. Samozřejmě je sleduju a jsem ve střehu, ale už je to paráda a hlavně teď vím, jak na to. Ještě jednou moc děkuju !!!
Jinak Žofka se stále vylepšuje - trochu přibrala, už jí tak nevylézají žebra a taky už nemá tak prohnutou páteř. Mně to nepříjde - ale známí, kteří ji delší čas neviděli, ji moc chválí- že jí to čímdál více sluší :D .
Obě holky měly kašel - každá asi týden , ale už jsou fajn. Žofinka má za sebou 3. očkování a je objednaná na 1.12. na kastraci, snad to bude bez problémů, Emička to zvládla krásně.
Teď během tohoto mého psaní se Žofka vyčůrala v předsíni :cry: - to ještě úplně zvládnuté nemáme. A to byla předtím skoro hodinu na procházce . Ale věřím, že i to se ještě zlepší. Je zvláštní, že většinou takhle něco udělá, když jsem doma a ne když je tu přes den zavřená...
Mějte se krásně navzdory podzimnímu sychravému počasí, papa, Jana V.+ Emča + Žofka

Olga

Moderátor

Příspěvekúte říj 25, 2011 7:50 pm

hezký, zdravíme Žofku a spol.
Olga a Amálka

doglove

Stálý člen

Příspěveksob říj 29, 2011 1:36 pm

Dostala jsem od paní Jany fotečky. Jistě se chcete také podívat :-)

Obrázek

Obrázek

Natalia

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 2:09 am

To som rada ze si to holky vysvetlili a prestali sa hasterit :-) Su fakt krasne, som za Zofku hrozne stastna, ona je taky typicky hladkaci buldocek ktoremu ludska laska naozaj veeeelmi chybala. Je je nic krajsie ako s odstupom casu vidiet ako sa jej dari a hlavne ze je konecne "DOMA" :-) Lenka moc dakujem za tuto holcicku! :-)

Olga

Moderátor

Příspěvekpon říj 31, 2011 10:12 am

hezké, Lenko pokud budou ještě fotečky pošli....prosím
Olga a Amálka

žofka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon říj 31, 2011 7:24 pm

Ach jo ! Jak jsem napsala, že se holky přestaly prát - tak jsem to pěkně " zakřikla " . Od té doby už byly zase párkrát " v sobě " . Nejde o jídlo, o hračky, o pelíšek ... vždycky v tom hraje roli žárlivost - stane se to, že ležíme všechny v posteli nebo u televize - každou mám po jednom boku, ale Emča je zvyklá různě přelézat a jakmile se v tuto chvíli přiblíží k Žofince , ta po ní ostře vyjede,jakoby se o to své místečko vedle mě bála ...Naposledy dneska v noci - zase mě vzbudil ostrý boj, uf.
Když jsem odpoledne přišla z práce, ležely obě dvě na gaučíku a byly úplně sladké , určitě se neperou, když tu jsou samotné.
Snad Žofince časem dojde, že tu má své místečko jisté, a že jsem schopná rozmazlovat dva pejsky úplně stejně ...papa, Jana V.

Natalia

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 7:33 pm

Jani to chve len cas. Ona casom pochopi ze je vasa a nemusi sa bat ze pride o to pohodlie ktore u vas ma. Psik ktory od steniatka zije v pohodli vo svojom domove ani neuvazuje nad tym ze by si to mal vazit a bojovat o miesto po vasom boku. No Zofka ktora presla mnohymi rukami a zila v klietke a vonku ma strach ze by o ro mohla prist. Vela trpezlivosti vam urcite nechyba. Drzim palceky aby sa to co najskor utriaslo

žofka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon říj 31, 2011 7:57 pm

[img]C:\Documents%20and%20Settings\Janina\Plocha\fefice\PA280506.JPG[/img]

Besinka

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 8:04 pm

Obrázek

Besinka

Stálý člen

Příspěvekpon říj 31, 2011 8:08 pm

Jano, to píšeš , jak se holky perou a takový svatouškové v posteli.Dal to sem Martin ml. to já neumím, však víš :wink:
Jdu Ti psát.

žofka

Kolemjdoucí

Příspěvekpon led 16, 2012 8:19 pm

Dobrý den, po delší době se ozývám, abych vám sdělila, že Žofinka je vykastrovaná a je v pořádku. Ale nebylo to vůbec jednoduché.Byly jsme objednány na kastraci 1.12. Bohužel nastaly komplikace - po podání narkozy se Žofka začala dusit - nějak extremě se zahleňovala, pan doktor ji musel odsávat hleny a bylo to prý dost náročné - a vůbec nemohl začít operovat. Vysvětlil mně, že je třeba použít jiný druh narkozy, podat atropin, aby se netvořily hleny... Toto se mu prý přihodí tak 1x za rok a předem se to nedá odhadnout. No - tak se Žofinka prospala, a další termín na kastraci byl 5.1.2012. Umíte si představit, jak jsem byla vynervovaná.
Kastrace na 2.pokus se podařila - hurá - ale zase to nebylo úplně bez problémů - při intubaci pan doktor zjistil, že má Žofka velice zúžený hrtan a že tam má nějakou překážku, buď vrozená vada nebo po poranění při předchozích intubacích / měla v minulosti 2 císařské řezy/, začala mu trochu do toho hrtanu krvácet - musela dostat kortikoidy a antibiotika ...
Během narkozy jí pan doktor důkladně vyčistil ouška - opět se jí udělal zánět, ten léčíme stále, bude to prý vyžadovat delší čas.
Jinak po operaci se Žofinka bleskově zotavovala, byl problém jí zabránit ve skákání na postel apod. - jen jsem trnula, ať stehy vydrží.
Dnes jsme byly na vyndání stehů - hurá ! Rána se krásně zahojila - ale zase - malá komplikace - pod jizvou se jí udělala taková bulka - pan doktor musel udělat punkci, jestli tam není hnis- naštěstí nebyl, tak to se prý vstřebá. Žofinka prostě nic nemá jednoduché...
Je to ale zlatíčko, občas se s Emičkou trochu pohašteří, ale v mezích normy. Teď zrovna tu leží natažená a chrápe . Už u nás přibrala skoro 2 kg a pan doktor mi dneska říkal, že po kastraci musím omezit aspoň částečně krmení... To teda nevím...Každá holka má svou misku, ale velmi často Žofka sní porci pro Emičku - je prostě rychlejší a asi zažila hlad...
No, koukám, co jsem toho napsala, úplný román :D . Mějte se všichni moc fajn a buďte v novém roce zdrávi - vy i vaši psí kamarádi. Papa , Jana V.

MílaK

Stálý člen

Příspěvekpon led 16, 2012 8:56 pm

...pěkně jsem si početla ještě by to chtělo další fotky, brzké uzdravení Žofince:D

radka

Stálý člen

Příspěvekúte led 17, 2012 12:15 am

jakej román? já to shltla jedním dechem...ufff,no tak zaplať pánbůh! jste šikulky :)

Nikolka

Stálý člen

Příspěvekúte led 17, 2012 8:19 am

to nám spadl kámen ze srdce, hlavně že je Žofinka v pořádku a vše jste zvládly i když s komplikacemi. Přejeme moc a moc zdravíčka a už jen krásný a spokojený život. Děkujeme.....!!!!!!!!!!

Besinka

Stálý člen

Příspěvekúte srp 04, 2015 9:50 pm

Tak musím napsat pár řádků o Žofince. Má se královsky , jasně spinká v posteli .Už si s Emičkou rozdělily ležení s paničkou.Mezi tím podstoupila kastraci a měla problémy s hemoroidy.Všechno zvládla šikulka.Žravost jí neopustila a je největší mazloška, ani naše Beska žárlivá ji nerozhodí.Holky spolu už vychází bez problémů a do party přijaly i naši Besku.Jezdí s paničkou na dovolenky a mají spoustu psích kámošů.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpon srp 10, 2015 10:48 am

Besinka píše:Tak musím napsat pár řádků o Žofince. Má se královsky , jasně spinká v posteli .Už si s Emičkou rozdělily ležení s paničkou.Mezi tím podstoupila kastraci a měla problémy s hemoroidy.Všechno zvládla šikulka.Žravost jí neopustila a je největší mazloška, ani naše Beska žárlivá ji nerozhodí.Holky spolu už vychází bez problémů a do party přijaly i naši Besku.Jezdí s paničkou na dovolenky a mají spoustu psích kámošů.

Super - jsem vždycky ráda za každé pozitivní zprávy.

Docela mě mrzí, že tyto stránky díky fb upadly...myslím, že ve vyhledávači se ukážou jako první a určitě spoustě pejskům i jejich majitelům pomohly.

Taky naši "adoptovanou" feňuli "taháme" všude sebou :wink: . Jen díky vedrům - nejen letošním, musíme volit určitá omezení.
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)
PředchozíDalší

Zpět na Našli domov