Právě je čtv dub 19, 2018 2:27 pm

Daruji, buldoček 10 měsíců, hluchý-našel domov

Zachránění buldočci, kteří jsou již ve svých domovech.

Moderátor: Moderátoři

• Autor
  • Zpráva

evisek68

Moderátor

Daruji, buldoček 10 měsíců, hluchý-našel domov

Příspěvekstř úno 20, 2013 4:04 pm

http://www.sbazar.cz/hudeckovadana/deta ... a-bez-ppdo

Daruji krásného 10-měsíčního francouzského buldočka bez PPDo
dobrých rukou. Nemáme na něj dostatek času, nemá rád když je sám, je mazlivý, hodný,má hrozně rád lidi a hlavně děti. Je v hodný do bytečku i do domečku se záhrádkou,nesnáší být sám. Nejlépe pro lidi třeba důchodce, kteří na nej budou mít čas, je za to hodně vděčný. Nevyžaduje žádné aktivní činnosti, ale každý pes se rád proběhně. Má naučené základní sociální návyky a umí bez problému chodit na vodítku. Je očkovaný a odčervený. Bohužel se narodil hluchý. Reaguje jako normální pes a lze ho bez problému vycvičit, je velice chytrý a učenlivý. Jen vážným zájemcům.

Dana Hudečková
Mobil: +420 732 471 462
Mladá Boleslav 20.2.2013

Obrázek
Zmuchlaní a slintací jsou nej.

Babetta

Stálý člen

Re: Daruji, buldoček 10 měsíců, hluchý

Příspěvekstř úno 20, 2013 4:45 pm

Je jak vymalovaný. :P Ani by mi nevadilo, že je hluchý. :wink:
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv úno 21, 2013 10:51 pm

Dobrý den,

buldoček po rychlé akci je už u nás doma. Na frbul chodím už více než rok,to když nám ve věku cca 12 let umřela naše buldočka Bublinka - Bóbika. Bublinka byla u nás od jejich cca dvou let, přesný věk jsme neznali, prožila u nás, myslím, krásný život, ale selhaly jí ledviny :cry: Její chrochtání nám moc scházelo, fakt to byla zlatíčko, my jsme se rozhodli, že už nic jiného, než bulíčka nechceme.
A tento je jako kopie naší Bublinky, byl nedalo od nás, a ještě volný!!! Teda zkraje volný nebyl, ale když nám paní večer zavolala, že si to první zájemci rozmysleli, neváhali jsme ani minutu, a Bobík je doma :lol: . Je rozkošný, mazlivý, učenlivý, kočky mu nevadí - horší je to s nimi :oops: , snad i každý pohyb má stejný jako Bubli, :shock: . Už je u nás jako doma, jako by byl tady odjakživa.
Moc děkuji za to, že se těmto rozkošným pejskům snažíte sehnet nové domovy, já bych fakt neměla čas hledat po všech serverech inzeráty, a o Bobíka jsme mohli přijít. :shock:

Děkuji ještě jednou!!!

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekčtv úno 21, 2013 11:36 pm

To je krásná zpráva,
protože je vidět, jak o něm píšete,že vám rozjasnil po odchodu Bublinky život.Je to trochu náhoda já mám doma taky Bublinku a k ní taky hluchého pejska :D .A stejně jako vy ani já už bych nechtěla nic než placatku.Jsem ráda,že je u vás a moc vám ho přeju.Jarka a banda

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát úno 22, 2013 12:08 am

Jsem nadšená, že má pejsánek už nový domov. Přeji jemu i vám zdravíčka plný pytel, štěstí plné kapsy a pohody plný dům.. :P
Potíž je v tom, že psi se vždy chovají jako psi, avšak lidé se vždy nechovají jako lidé.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát úno 22, 2013 10:30 am

super, skvělé.... že se dostal do buldočkářské rodinky. Není lepšího umístění. :D :D :D Je opravdu krásný a s hluchotou (naučíte se jak na to) se srovnáte, to chce čas. Já když u nás byl hluchý Memphis, tak jsem na něj pořád volala, bála jsem se aby se někde nezatoulal - byl malinkatý. Už po půl dnu jsem přišla na to, že je jednodušší otočit lehátko s Memfíkem tak, abych viděla! :D
a dvě fotky Memfíčka v novém domově.....dokonce má venkovní boudičku, gaučák jeden...
Obrázek
Obrázek
Olga a Amálka

Alenasemanovice

Kolemjdoucí

Příspěvekpát úno 22, 2013 11:30 am

Mam velikou radost, ze krasny frbulek uz nasel novy domov. A vam bude s nim taky skvele, ja uz bych bez sve frbulky Besinky nebyla cela. Preji vam vse nejlepsi, hodne zdravicka a pohody s novym clenem rodiny. Alena s Besi

Babetta

Stálý člen

Příspěvekpát úno 22, 2013 12:45 pm

S tou hluchotou se vypořádáte, hlavně že je jinak zdravý a je fakt kráásný. Muck. Na kratší vzdálenost se dá naučit na údery nějakým předmětem do země. Naučí se vnímat tělem otřesy.

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekpát úno 22, 2013 2:22 pm

Děkuji za přání, jsme z Bobíka nadšeni :lol: . Je tu jako by byl u nás odjakživa, asi jak neslyší, pořád za námí běhá, s hlavičkou nahoru, je stále na nás nalepený. :D Když jsme ho přivezli domů, s maminkou se přivítal, jakoby se rozloučili ráno, a byl nadšený, že se zase vidí.Skákal metr vysoko, vrtěl tím pahýlkem... Myslela jsem, že budeme srovnávat s Bublinkou, ale není co, on se chová úplně stejně, stejně si sedá, stejně lehá, každý pohyb, a ještě jak jsou si podobní...Tak nás prostě nikdy neopustila :wink: .
Proběhl se po dvorku, očůral každý roh, v kuchyni taky, :| , nevadí, asi si to tady značkoval.
Takže maximální spokojenost, troufám si tvrdit, na všech stranách. Jen je trošku hubený, trčí mu žebra, a má propadlé boky, asi bude chtít fofrem vykrmit, protože já si Bublinku spojuji s tělíčkem jak váleček :P .
Hluchota nám vůbec nevadí, je fakt, že na různé vibrace reaguje, my si poradíme, to je v pohodě.

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát úno 22, 2013 3:05 pm

S těmi vibracemi to tak je.Já kolem svého hluchoňka neprojdu i když si myslím,že spí jako dudek.Okamžitě otvírá oči a už ho mám za zadkem.Takže budete mít doma fakt nohsleda :D .On bude hodně odezírat z vašeho výrazu tváře,takže se stačí zamračit a nebo usmát a bude vědět o co jde.Hluchý se už narodil a tak to bere jako samozřejmost a není třeba ho litovat.Pokud by ohluchnul v průběhu života...to už by bylo horší.Tak vám přeji hodně společné radosti.

Besinka

Stálý člen

Příspěvekpát úno 22, 2013 8:12 pm

Jsem moc ráda , že se dostal právě k Vám. :)
Krásně se čte , jak se u Vás zabydlel a i čůraný roh mu odpustíte :wink: .Nemohl si přát lepší rodinku.
Budeme se těšit na nové zprávičky a nějaké fotečky.

Noemi

Stálý člen

Příspěvekpát úno 22, 2013 9:53 pm

Je moc fajn, že se má mrňous fanfárově :lol: ...jsme ráda za každou šťastnou psí dušičku...a tady to vypadá, že se bude mít hafošek jako v bavlnce :wink: .
Jana, Nela (frbul), Bax (skorostafbul)
Papáme: J. - všechno možné ;-); N. - syrové masko se zeleninkou; B.- granule záměrně po pytli střídáme ;-)

Božíková

Kolemjdoucí

Re: Daruji, buldoček 10 měsíců, hluchý-našel domov

Příspěveksob úno 23, 2013 11:59 am

Dobrý den, tak u nás zatím vše v nejlepším pořádku :lol: . Nejdřív jsme chodili venčit před barák na vodítku, i když jsme v rodinném domku. Ale máme kolem baráku cca hektar, samozřejmě oplocený, a tak jsme se báli, aby se nám tady někde nezatoulal. :) A už nemusíme, obešli jsme, v rámci možností - sníh, co to šlo, a Bobík si už užívá volnosti. A zrova deja-vu, nabere trysk, a u toho chrochtá - jako Bubli...
Jen se mu nechce do granulí - dostali jsme kýbl Eukanubu Puppi, kterou měl u původních a předpůvodních majitelů ( paní, co dávala inzerát, byla jenom " přestupní stanice." No a tu Eukanubu u nás nechce. My máme ještě belgického ovčáka s potravinovou alergií, kterému vaříme řýži a maso, a Bobíkovi to zrovna moc zachutnalo. Tak snad to není žádný problém, Badíkovi -ovčákovi - se alergie tímto zmírnila hodně, Bobíkovi se teď pokusím ty granule přimíchat do rýže a masa. Když tak mu koupíme nějaké vitamínové pamlsky, aby dostal vše potřebné.
S hluchotou není žádný problém, ani to nevnímáme, do jara se snad zorientuje i kolem baráku, my prohlídneme plot, aby nikde nebyly ani ty nejmenší dírky, ale máme nové pletivo, tak by mělo být vše v pořádku. Protože těžko bychom ho přivolávali, kdyby se vybral někam na procházku.Doufám, že nebude mít potřebu, a že mu náš hektar bude stačit :D .
Jo, a gaučák bude samozřejmě nadále, ale nechci ho i na dvorku venčit s vodítkem, a také bude lepší, když bude mít také pohyb, ráno si to nádherně užíval. :wink:

Babetta

Stálý člen

Příspěveksob úno 23, 2013 12:26 pm

Spousta lidí je proti elektrickým obojků, to chápu. Taky jsem proti tomu, aby se pes drezůroval nějakým výbojem, ale většina těch obojků má i vibraci. Obojky jsou s různým dosahem. Pokud se hluchý pejsek vzdálí dál (což se může stát) a už by nebylo možné ho přivolat kvůli hluchotě , zapne se vibrace. Upozorní ho to, že ho pán volá.

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 24, 2013 4:10 pm

Přikládám fotečky Bobíka, fotili jsme v autě cestou domů, bohužel, jestli vyjde gigantická fotka - neumíme zmenšit :oops: .Jinak Bobík je zlatý, je zlatý, je zlatý :lol: . Je to skutečně nohsled, a přítula, furt ho máme za patama, pořád je na někoho přilepený, pořád se vtírá, i když Bublinka byla také mazel, ale tady je to na druhou. Bude to nejspíš dáno jeho hluchotou.
Naštěstí je pořád někdo po ruce, po noze :) . Na koho se může nalepit. Jo, a dnes si už začínal na kočku, chtěl si nejspíš jen hrát, ale zrovna tančil kolem jedné naší stařenky, tak jsme mu naznačili, že tohle ne. Ale jinak kočkám vůbec nevadí, spíše ho ignorují, a zase nevěřím, žeby si pamatovaly na Bublinku, ta je už přece jenom rok a půl v nebi. :cry:
Ale apetit má, spořádal mísu masa a rýže, jen ty granule pořád nechce. Sypeme mu do jedné misky od koček, nemůže mu to vadit? Je samozřejmě vymytá.

Obrázek

Obrázek

evisek68

Moderátor

Příspěvekned úno 24, 2013 4:28 pm

Snad to nevadí, ale zmenšila jsem foto Bobíka, takhle lépe vynikne, jak je krásný a ještě k tomu se super povahou, tak to nezbývá než gratulovat k takovému pokladu.

Myslím, že když pejskovi vaříte, tak granule už chtít nebude, přeci jenom kdo by dal předanost nějakým suchým bobulím před kusem masa :lol:

Naši psi někdy ujídají i kočičí granule z jejich misek, nevymytých a fakt se jim nikdy nic nepřihodilo :wink:

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 24, 2013 7:52 pm

Děkuji za zmenšení fotek, je to lepší :lol: :lol: .

Olga

Moderátor

Příspěvekned úno 24, 2013 8:01 pm

taky krmím masem a rýží se zeleninou, ale granule máme v mističce pořád - jako mlsky. Mám v dočasné péči mopsíka Kvída a ten taky nechce granule. Konzerva, barf ano, granule ani náhodou. Zkusila jsem mu je namočit, ale hned se mu na ně vrhli Amálka s Bobem a bylo po testování. Pokud jde jenom o to, spotřebovat pytel granulí, zkusila bych mu je namočené ve vodě, nebo polívce přidat do masa.
Olga a Amálka

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekned úno 24, 2013 8:48 pm

Já jsem spíš myslela, když je mu 10 měsíců. aby dostal vše, co potřebuje, jestli by mu pak nechyběly nějaké vitamíny. I když v mase by snad mohlo být vše potřebné, pro masožravce,že? V těch granulích by, teoreticky :? , měly všechny vitamíny a minerály být dodány.
Když tak granule přimíchám do masa, jestli to nějak nevyselektuje, nebo je sní Badík, ten by vyluxoval vše, protože je kvůli své alergii v lecčems omezován. Těch granulí není už moc, tak 2 kila.

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekčtv bře 07, 2013 10:35 pm

Dobrý večer, Bobík se už u nás úplně zabydlel, žádné problémy se neobjevily - kromě občasného " poklizení " kuchyně :lol: . Je fakt, že zřejmě jak neslyší, o to víc vyžaduje lidský kontakt, alespoň někoho vidět, a když nevidí, tak převrací okolí naruby. :lol: Nezpůsobil žádnou škodu, tak to neřešímě, židle jsme postavili zpátky na nohy, pantofle uklidili ... :wink:
Okolí už proběhl, už ho nemusíme hlídat, prostě tryskem vyrazí, a za chvilku odněkud přifuní, s blaženým výrazem, že je volný. Ještě že máme tak obrovský dvůr a zahradu.
Jo, chtěl nám už 2x sežrat slepici, ona jedna odmítá zůstávat ve dvorku pro slepice,a přelítává, tak snad to nějak ohlídám, než si na ní Bobík smlsne :shock: .
A mám pocit, že nějaký zbytek sluchu asi mít bude, když jsme se tuhle dívali na TV, kde najednou začala štěkat smečka psů, tak spozorněl, a také začal bafat. Ale na tleskání, nebo tak něco, to nereaguje, tak nevím.. :roll:
Ale je to zlatíčko, a fakt máme radost, že je náš!!!

JarkaVil

Stálý člen

Příspěvekpát bře 08, 2013 9:57 am

Hezky se to čte.Pokud si myslíte,že by mohl mít zbytek sluchu,zkuste koupit vysokofrekvenční píšťalku.Měla by jste nástroj jak ho přivolat a to je to nejdůležitější.Pejsci se zbytkem sluchu na vysoké tony reagují.Mějte se hezky.

Olga

Moderátor

Příspěvekpát bře 08, 2013 11:36 am

Bobík je moc hezký kluk a to s tou píšťalkou je super nápad. :idea:
Olga a Amálka

Božíková

Kolemjdoucí

Příspěvekstř srp 07, 2013 12:17 pm

Tak po delší době se ozývám s tím, jak se Bobík u nás zabydlel, a jak se má. Tak přibral na váze, je fakt hrozně žravý, a chutná mu úplně všechno. Je trošku neovladatelný, no, je hluchý, tak to tak bereme, rozchroustal pár i potřebných věcí, to ho zatím nepřešlo, dělá to po celou dobu, co ho máme, a při odchodu do ložnice, když on zůstává v pelíšku v kuchyni, provádíme takovou menší evakuaci :lol: , hlavně ať nezůstane nic, co by se mohlo zničit, v jeho dosahu. Tak snad z toho vyroste, je mu rok a čtvrt, tak je to prakticky ještě štěně. No a Bobík si našel svého vodícího psa :wink: , naší Astu, kříženečku, která je z něj dost nešťastná. Ovšem je to absolutně hodná fenka, která jeho náklonnost, někdy i neomalenou, trpí. Prostě Bobík sleduje Astu, ona se nemůže ani hnout, aby hned neběžel s ní, kam jde ona , tam on, je na ní pořád přilepený. Já vidím, že jí to není příjemné, ale nikdy na něj ani nezavrčela, což by bylo stejně marné, vzhledem k jeho hluchotě. Ovšem nás Bobík miluje uplně nejvíc, :lol: , :lol: bráchovi skáče do náruče, když brácha sedí, na nás pořád upírá ty svoje krásné očička, určitě všichni znáte ten buldoččí pohled, neodolatelný. Takže po půl roce, co je Bobík náš, můžu říct, že skvěle zapadl do naší smečky - lidi, kočky, psi - a je plnohodnotným členem. Že neslyší, vůbec nevadí, a ničení věcí ho snad přejde. Už sice dlouho nic nezničil, ale asi jenom kvůli naším opatřením, raději nebudeme zkoušet, jak by to dopadlo, kdyby jsme zase něco zapomněli uklidit. :lol: Tak a teď mi chce dát pusinku, asi tuší, že píši o něm. :oops:

evisek68

Moderátor

Příspěvekstř srp 07, 2013 8:15 pm

Moc děkujeme za zprávy o Bobíkovi, fotky by nás taky potěšily :wink:

Jestli jste na Facebooku, tak Frbul tam má také svoji skupinu a chodí tam stovky lidí, tady je to už více méně jen pro ty starší členy a ty, co nemají Facebook.

https://www.facebook.com/groups/frbul/
Další

Zpět na Našli domov